Telefon: 0850 450 5959-Dahili 3510
Sosyal Medya'da
bizi takip edin!


SON HABERLER

 • Başkan Eşkinat 2016 yılındaki çalışmaları değerlendirdi
 • Süleymanpaşa Belediyesi bağışlarla engelleri aşıyor
 • Süleymanpaşa Engelsiz Yaşam Korosu ile müzik engel tanımadı
 • “Mutlu Kentin Gözleri” onlar olacaklar
 • Başkan Eşkinat işaret dili kursiyerlerine sertifikalarını teslim etti
 • “Mutlu Kentin Gözleri Kitapların Sesleri” projesi uluslararası arenada övgü aldı
 • Süleymanpaşa Belediyesinden Tekirdağspor'a kombine desteği
 • Engelsiz bir Süleymanpaşa için SEKOMER’e tatil yok
 • Engelsiz Yaşam Pikniği ile gönüllerince eğlendiler
 • Engelsiz Yaşam Korosu “Dillerden Düşmeyen Nağmeler” ile unutulmaz bir gece yaşattı
 • Süleymanpaşa Belediyesi bağışlarla engelleri aşıyor

  Süleymanpaşa Belediyesi bağışlarla engelleri aşıyor

  Süleymanpaşa Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi (SEKOMER), engellilerin her zaman yanında olmaya devam ediyor. Engelli bir hastayı engelli nakil aracıyla Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne götüren SEKOMER ekipleri, hastanın bütün işlemleri ile yakından ilgilenerek kısa sürede işlemlerini tamamladı.

  ENGELLİ HASTAYA YAKIN İLGİ

  SEKOMER’in kuruluş amacının Süleymanpaşa’da yaşayan engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak olduğunu ifade eden SEKOMER Sorumlusu Şerife Türüdü, “Süleymanpaşa’da yaşayan engellilerimizin sorunlarını ortadan kaldırarak engelsiz bir yaşam sürmeleri için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu anlamda bir engelli teyzemizi evinden engelli aracımızla alarak Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne götürdük ve her türlü işleminde yardımcı olduk. Bu konuda bizlere desteğini esirgemeyen Tekirdağ Devlet Hastanesi’nin değerli hekim ve personel kadrosuna teşekkür ediyoruz,” diye konuştu.

  SEKOMER’E İKİ AKÜLÜ ARAÇ BAĞIŞLANDI

  Öte yandan, engelli vatandaşlara ulaştırılmak üzere SEKOMER’e bağışlanan iki adet akülü sandalye, törenle sahiplerine teslim edildi. Süleymanpaşa’da faaliyet gösteren Altınbaşak Unlu Mamüller firması tarafından bağışlanan iki adet akülü sandalyenin teslim töreni, Tarihi Belediye Binasında gerçekleştirildi. Törene Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Altınbaşak firması yetkilileri, Türkiye Sakatlar Derneği Tekirdağ Şubesi ile Süleymanpaşa Engelsiz Yaşam Derneği temsilcileri, engelli vatandaşlar ile aileleri katıldı.

  EŞKİNAT: “EL BİRLİĞİYLE ENGELSİZ SÜLEYMANPAŞAYI YARATACAĞIZ”

  Törende konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, sandalyeleri bağışlayan Altınbaşak Unlu Mamüller firmasına teşekkür etti. Eşkinat, “Süleymanpaşa Belediyesi olarak kendimize belirlediğimiz vizyonlardan biri de ‘Engelsiz Kent’ olmaktı. Bu yolda çok önemli adımlar attık ve atmaya devam ediyoruz. Projelerimizin hemen hemen hepsinde vatandaşlarımızla ortak hareket etmeyi tercih ettik. Biz belediye olarak bu adımları atarken, kentimiz de gerek sivil toplum kuruluşları gerekse bireysel düzeyde bu çabalarımıza kendiliğinden katılım göstermeye başladı. Daha önce bir hayırsever vatandaşımız bahçesinde yetiştirdiği elmaların tamamını Süleymanpaşa Belediyemiz bünyesindeki Dost Eli Aşevi’ne bağışlamıştı. Bugün de Altınbaşak firmamızın, yürüme engelli vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere bağışladığı iki akülü sandalyeyi ihtiyaç sahiplerimize teslim ediyoruz. Bir belediye başkanı olarak verdiğimiz hizmetlere kendi isteği ile vatandaşlarımızın katılım göstermesinden duyduğum mutluluğu tarif edemiyorum. Demek ki vatandaşlarımız bizlere inanıyor ve yaptığımız çalışmalara, ürettiğimiz projelere güveniyor. Bu birlikteliği sağlayabildiğimiz için son derece mutlu ve gururluyum. Altınbaşak firmamıza bu konudaki duyarlılığından ötürü teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki, bu bağışlar birer kartopu olacak ve kısa sürede büyüyerek çığ gibi artacaktır. El birliği ile Engelsiz Süleymanpaşa’yı yaratacağız,” diye konuştu.