Telefon: 0850 450 5959-Dahili 3510
Sosyal Medya'da
bizi takip edin!


SON HABERLER

 • EKPSS ve İşaret Dili kursları başladı
 • Engelsiz Yaşam Korosunun Hoş geldin Umut konseri büyük ilgi gördü
 • Başkan Eşkinat 3 Aralık Engelliler Günü törenine katıldı
 • E-KPSS kursu için son başvuru 30 Kasım
 • İşaret Dili kursu kayıtları başladı
 • Engelsiz Yaşam Korosu çalışmalara başladı
 • Süleymanpaşa Belediyesi bayramda da ihtiyaç sahiplerinin yanında
 • Engelsiz Taksi Kurban Bayramında da hizmetinizde
 • Engelsiz taksi 6 ayda 2301 vatandaşın ulaşımını sağladı
 • Engelsiz taksi bayramda da hizmetinizde
 • “Mutlu Kentin Gözleri Kitapların Sesleri” projesi uluslararası arenada övgü aldı

  Süleymanpaşa Belediyesi, “Mutlu Kentin Gözleri Kitapların Sesleri” projesi ile İstanbul’da Dünya Engelliler Vakfı ve Dünya Engelliler Birliği tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Dijital Erişebilirlik Çalıştayı’na katıldı.

  Aynur Ayaz’ın moderatörlüğünde WDU & DEV’in kurucu başkan yardımcısı Necdet Öztürk’ün açılış konuşması ile başlayan çalıştaya Süleymanpaşa Belediyesi adına SEKOMER Sorumlusu Şerife Türüdü katıldı.

  “MUTLU KENTİN GÖZLERİ KİTAPLARIN SESLERİ” PROJESİ TANITILDI

  Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sağlık, Turizm, Spor Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler temsilcilerinin de konuşmalarının yer aldığı çalıştayda Süleymanpaşa Engelliler Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Şerife Türüdü, Süleymanpaşa Belediyesi’nin Trakya Kalkınma Ajansı, Süleymanpaşa Engelsiz Yaşam Derneği ve Tekirdağ Anadolu Lisesi ortaklığında hazırladığı “Mutlu Kentin Gözleri Kitapların Sesleri” projesini detaylı olarak katılımcılarla paylaştı.

  TÜRÜDÜ: “PROJENİN ÇIKIŞ NOKTASI…”

  Engelli vatandaşlara yönelik Süleymanpaşa Belediyesi’nin birçok çalışmasının yanı sıra özel bir proje ürünü olan “Mutlu Kentin Gözleri Kitapların Sesleri” hakkında açıklamalarda bulunan Şerife Türüdü; “Projenin çıkış noktası olarak Süleymanpaşa'da bedensel ve zihinsel engelliler için bir şeyler yapıldığını ancak görme engelliler için hiçbir şey yapılmadığını fark ettik. Süleymanpaşa ilçemizde ulaşabildiğimiz yaklaşık 130 görme engellimiz var. Biz Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Anadolu Lisesi ile birlikte görme engelliler için sesli kütüphane kuruyoruz. Oradan görme engellilerimiz, emekli dediğimiz az gören yaşlı insanlarımız faydalanabilecek. Bir de bedensel engeli olup ellerini çok fazla kullanamayan insanlar için aparatlarımız olacak. Onlar da projeden faydalanabilecek.” dedi.

  “ÖĞRENCİLERİMİZ DE BU İŞİN İÇİNDE OLACAK”

  Projenin bir diğer güzel yanının öğrencilerin de dahil olması olarak değerlendiren Türüdü; “Bir de öğrencilerimiz de bu işin içinde olacak. Anadolu Lisesi öğrencileri kurulacak olan kabinde bize sesli okuma yapacaklar. Orada kendi kütüphanemizi oluşturacağız.” diye konuştu.

  PROJE DÜNYA ENGELLİLER VAKFI VE DÜNYA ENGELLİLER BİRLİĞİ TEMSİLCİLERİNDEN ÖVGÜ ALDI

  SEKOMER Sorumlusu Şerife Türüdü’nün konuşması ve oluşturulan proje Dünya Engelliler Vakfı ve Dünya Engelliler Birliği temsilcileri tarafından beğenilirken Süleymanpaşa ilçesi ve “Mutlu Kentin Gözleri Kitapların Sesleri” projesinin takipçisi olacaklarının altı çizildi.